Petek Temizliği Neden Yapılır ?

PETEK TEMİZLİĞİ NEDİR ?

Evinizin konforunu sağlayan en önemli bileşenlerden biriside ısıtma sistemimizdir. Günümüzde evinizde kullanılan ısıtma sistemleri genelde doğalgaz ile çalışmaktadır. Doğalgaz çevre açısından çok temiz ve güvenilir olmasına karşın pahalı olabilmektedir. Bu durumda ise ısıtma sisteminizin yani kombi ve peteklerin bakımlı ve temiz olması önem kazanmaktadır. Kombi ve peteklerin bakımlı ve temiz olması yakıt sarfiyatını düşürerek hem hayatınızdaki konforu artıracak hemde maddi acıdan bütçenizi zorlamayacaktır.

PETEK TEMİZLİĞİ YAPTIRMALI MIYIM ?

Isıtma sisteminiz kurulduğu günden itibaren yaşam standartınızı artıracaktır. Peteklerin içindeki su genelde kireçli olduğundan yıllar geçtikçe çevresel etkilerle beraber kirlenecek ve beklediğiniz ısıtmayı yapamayacak duruma gelecektir. Bu durumu evinizin ısınmamasında veya gelecek yüksek faturalardan anlayabilirsiniz. Peteklerinizin üst kısmı sıcak iken alt kısımları ısınmıyorsa,sistemde dolaşan suyun içindeki kirler peteğin alt kısmında birikerek peteğinizden maksimum verimi almanızı engelleyecektir. Dolayısıyla eviniz ısınmayacak ve yüksek faturalar ödemek durumunda kalabilceksiniz.

PETEK TEMİZLİĞİ GEREKTİĞİNİ NASIL ANLARIM ?

Çok basit olarak peteklerinizin sıcaklığını eliniz ile kontrol edebilirsiniz. Peteklerin üst kısmı sıcak alt kısımları ise üst kısımlara göre çok soğuk ise petek temizliği yaptırma zamanının geldiğini anlayabilirsiniz.

PETEK TEMİZLİĞİ YAPILIRKEN EVİM KİRLENİR Mİ?

Petek temizliği yapılırken odalarınız kirlenmez. Tecrübeli personelimiz evinizin durumuna göre banyonuzdaki peteği sökerek özel makine ve özel petek temizliği ilaçlarıyla peteklerinizi temizleyerek ısınma probleminizi giderecektir.